Eismo įvykiai

avarija

Eismo įvykiai keliuose gali įvykti dėl įviariausių smulkmenų, tačiau jų padariniai gali baigtis smarkiomis traumomis ar net mirtimi. Nelaimę eisme lemia ne vien automobilio techninė būklė, didelį vaidmenį atlieka vairuotojo savijauta, emocinė būklė, amžius, reakcijos greitis. Nei vienas nesame apsaugoti nuo nelaimių kelyje, tačiau riziką susižeisti arba žūti visi galime sumažinti naudodamiesi paprasčiausiomis saugos priemonėmis – saugos diržais. Oro pagalvės ir saugos diržai ženkliai sumažina pavojų patekus į eismo įvykį, būtent dėl to prieš įsigyjant naują automobilį yra itin svarbu pasidomėti jo saugumo savybėmis. Šiais laikais ypač daugėja eismo įvykių, kurie įvyksta dėl naudojimosi mobiliosiomis priemonėmis vairuojant. Nors naudotis mobiliuoju telefonu vairuojant yra uždrausta pagal kelių eismo taisykles, daugybė vairuotojų šio draudimo nepaiso. Naudojantis telefonu vairuojant, vairuotojo dėmesys į kelią ir aplinką visiškai sumažėja, dėl to ne retais atvejais nuvažiuojama nuo kelio ar net verčiamasi. Jeigu automobilio vertimosi metu esate prisisegęs saugos diržu, tai labai tikėtina, kad išvengsite didelių sužeidimų ar net mirties. Kai automobilis verčiasi, pavojingiausia vieta automobilyje yra priekinė keleivio sėdynė, tai patvirtina ekspertai. Pagal oficialias metines statistikas matoma, kad daugiausiai eismo įvykių užregistruojama penktadieniais ir savaitgaliais, kai žmonės vyksta poilsiauti.

Atsisiųsti Eismo Įvykio Deklaracijos formą

eismo įvykio deklaracija

Jeigu patekote į eismo įvykį, tai remiantis šiuo metu galiojančiomis kelių eismo taisyklėmis, į įvykio vietą privalote kviesti policiją, jeigu įvykio metu buvo sužaloti asmenys arba įvykio dalyviai nesutinka dėl aplinkybių. Kitu atveju, jeigu patekote į eismo įvykį, kuriame niekas nežuvo ir nebuvo sužeistas, o dalyviai sutinka dėl jo aplinkybių, tokiu atveju policijos kviesti nereikia ir yra rašoma eismo įvykio deklaracija.

Jeigu eismo įvykio vietoje niekas neturi atspausdinto specialaus eismo įvykio deklaracijos lapo, ją galima pildyti ant balto popieriaus lapo. Pildoma tiek egzempliorių, kiek yra eismo įvykio dalyvių, kiekvieną iš jų turi pasirašyti visi dalyviai ir pasilikti po vieną egzempliorių sau. Taip pat, kaltininkas privalo pasirašyti, kad sutinka su kalte. Jeigu deklaraciją pildote ant balto popieriaus lapo, šiuo atveju jame reikia nurodyti tokią informaciją:

- tiksli eismo įvykio data, laikas, vieta;

- eismo įvykyje dalyvave automobiliai (nurodomos markės, modeliai ir registracijos ženklai);

- eismo įvykyje dalyvavusių žmonių vardai, pavardės, gimimo datos, adresai, vairuotojo pažymėjimo numeriai ir galiojimai;

- eismo įvykio aplinkybės, liudininkai, sugadinimai;

- ar buvo sužaloti asmenys;

- ar buvo sugadinto turto (neskaitant automobilių);

- nubraižyta eismo įvykio schema, važiavimo kryptys ir valstybiniai numeriai.

Jeigu yra galimybė – patartina nufotografuoti eismo įvykio vietą.