Kaip išsirinkti pirmąjį automobilį?

pirmas automobilis

Pirmojo automobilio pirkimas yra ganėtinai sudėtingas procesas, tuo labiau, jeigu perkantysis nieko neišmano apie automobilius. Ne retas pirkėjas per neapdairumą nusiperka prastai išlaikytą arba jo poreikių neatitinkantį automobilį.

Svarbiausia yra neskubėti ir išsiaiškinti savo poreikius, pagalvokite, ar automobiliu bus naudojamasi mieste ar užmiestyje. Jeigu automobilį planuojate eksploatuoti mieste, rekomenduojama rinktis tokį, kuris turės automatinę pavarų dėžę, tokiu būdu sumažinsite kuro sąnaudas. Priešingu atveju, jeigu daugiau važinėsite užmiestyje – rinkitės mechaninę pavarų dėžę turintį automobilį. Jeigu esate dar neįgudęs vairuotojas ir pirmąjį automobilį perkate žiemos sezonu – venkite automobilių su galiniais varomais ratais, būtent tokios transporto priemonės dažniau praranda stabiluma ir patenka į eismo įvykius, jas valdyti yra šiek tiek sunkiau.

automobilio pirkimas

Labai atsakingai paskirstykite savo biudžetą, neišleiskite visko vien automobiliui, atsiminkite, kad kainuos tiek draudimas, tiek dalys, jeigu automobilis sugestų. Nusistatykite savo individualius poreikius ir koncentruokitės ties keliais skirtingais automobilių modeliais, perskaitykite kiekvieno dominančio modelio forumus internete, ten galite sužinoti įvairios informacijos, pvz. kokie yra dažniausi to modelio gedimai, kokios kuro sąnaudos ir panašiai.

Kai nuspręsite važiuoti pas pardavėją apžiūrėti dominančio automobilio, jeigu šioje srityje nieko nenutuokiate, pasiimkite kartu kokį nors pažįstamą, kuris supranta apie automobilius ir galės Jums padėti priimti teisingą sprendimą.

Kai atvažiuojate apžiūrėti patinkantį automobilį – neskubėkite. Atidžiai apžiūrėkite visą automobilį, apžvelkite salono padėtį, nes iš salono galima matyti, kaip jis buvo prižiūrimas. Būtinai pasidomėkite saugumo savybėmis, kiek yra oro pagalvių ir ar neįtrūkę saugos diržai. Taip pat skirkite dėmesį kėbului, ar nėra kėbulo defektų, apie kuriuos pardavėjas neinformavo, pavyzdžiui rūdžių, apibraižymų ir kt.. Paprašykite pardavėjo, kad leistų pervažiuoti, atidžiai klausykite, ar nesigirdi jokie pašaliniai garsai. Neskubėkite, peržiūrėkite automobilio dokumentus, jei kyla įtarimas paprašykite pardavėjo parodyti asmens dokumentą ir pažiūrėti ar automobilis priklauso tikrai jam, patikrinkite ar yra ir ar galioja techninė apžiūra. Jeigu automobilis yra su kitos šalies registracijos numeriais - patikrinkite ar pardavėjas tikrai turi teisę parduoti tą automobilį. Jeigu transporto priemonė atgabenta iš JAV, įsitikinkite ar už ją jau sumokėtas muito mokestis. Vis dėlto, jeigu atvykę pamatėte, kad automobilis nėra toks, koks buvo nurodytas skelbime, arba neatitinka Jūsų poreikių, nepasiduokite pardavėjo spaudimui ir nebijokite atsisakyti pirkti, nes vėliau gali tekti smarkiai nusivilti.