Supažindinimas su Vį Regitroje laikomais egzaminais

teorijos egzaminas

Norint gauti vairuotojo pažymėjimą Lietuvoje reikia išlaikyti du egzaminus VĮ "Regitroje" - teorijos ir praktikos (yra išimčių, kai vieno ar kito egzamino laikyti nereikia, pavyzdžiui, praktikos egzaminas nėra laikomas siekiant įgyti AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą).

Siekiant išlaikyti didžiosios dalies kategorijų teorijos egzaminus, priešingai nei praktikos egzaminui, galima ruoštis savarankiškai, tai reiškia, kad teorijos egzaminui pasirinktinai nėra būtina baigti teorijos mokymo kursą vairavimo mokykloje, tai galite padaryti savarankiškai. Vienas geriausių būdų savarankiškai ruoštis teorijos egzaminui yra spręsti KET testus internete (tai galite padaryti mūsų svetainėje (KETegzaminas.lt)). Laikant teorijos egzaminą surinkus 80% ar didesnį balą jis laikomas išlaikytu. Išlaikytas teorijos egzaminas galios iki tol, kol išlaikysite praktikos egzaminą, bet ne ilgiau nei vienerius metus.

Vairavimo mokykloje pabaigtų teorijos arba praktikos kursų liudijimai, pagal 2014 m. liepos 1 d. priimtą nutarimą, galiojimo termino neturi.

praktikos egzaminas

Nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. atsisakyta atlikinėti specialiuosius vairavimo manevrus Regitros aikštelėje. Prieš tai egzaminuotojo paskiriamus specialiuosius manevrus reikėdavo atlikti Regitros kieme esančioje specialioje aikštelėje, tačiau nuo dabar visa tai yra perkeliama į realaus eismo sąlygas ir tai reikės atlikti mieste, egzaminuotojo nurodytoje aikštelėje.

Bendra praktikos egzamino trukmė yra apie 60 - 90 minučių, į šį laiką įeina ne tik pats vairavimo egzaminas bet ir susipažinimas su transporto priemone, jos patikra, taip pat instruktorius užduoda papildomus klausimus, juos galite rasti mūsų straipsnyje Regitros klausimai, į šį laiką taip pat įeina rezultatų bei klaidų paskelbimas egzamino pabaigoje. Neišlaikius šio egzamino jį pakartotinai galėsite laikyti ne greičiau kaip po septynių dienų. Jeigu manote, kad egzaminuotojas klaidingai įvertino Jūsų egzaminą, galite pateikti prašymą jį papildomai išnagrinėti, nes egzaminai yra įrašinėjami.

Galiausiai, išlaikius šiuos egzaminus Jūs dar neįgyjate teisės vairuoti, tam reikia sulaukti, kol bus pagamintas Jūsų vairuotojo pažymėjimas. Jeigu jo norite kuo greičiau, tokiu atveju Regitroje galite papildomai rinktis skubos tvarkos paslaugą ir vairuotojo pažymėjimas bus pagamintas greičiau, negu įprasta tvarka.