Jeigu jau ruošiatės mokytis vairuoti ir tapti nauju eismo dalyviu, ko gero jau žinote, kad norint gauti vairuotojo pažymėjimą neužtenka vien tik išlaikyti egzaminus. Jokia paslaptis, kad vairavimas yra atsakinga pareiga, todėl ir teisė vairuoti toli gražu gali būti išduota ne kiekvienam, o pirmiausia reikia atitikti tam tikrus numatytus sveikatos reikalavimus. Nesvarbu, koks Jūsų teorinis ar praktinis pasiruošimas, valstybinių VĮ „Regitros“ egzaminų nebusite prileisti laikyti tol, kol nepateiksite dviejų sveikatos pažymų, apie kurias būtent ir papasakosime šiame straipsnyje.
Kaip minėjome anksčiau, norint įgauti teisę vairuoti, reikia įrodymo, kad Jūsų sveikatos būklė yra tinkama tam, kad taptumėte vairuotoju. Būtent tam ir yra skirta medicininė sveikatos patikrinimo pažyma. Žinoma, fizinė sveikatos būklė dar ne viskas, ne ką mažiau svarbi ir žmogaus psichologinė būklė, kuri taip pat įvertinama patikros metu. Pažyma reikalinga ne tik pirmą kartą norintiems tapti vairuotojais, bet ir pakartotinai tiems, kuriems teisė vairuoti buvo atimta už pažeidimus. Norėdami šią pažymą gauti, sveikatos patikrai galite užsiregistruoti savo vietinėje poliklinikoje, kur Jums bus paskirtas apžiūros laikas. Patikros metu daktarų bei psichologų komanda įvertins Jūsų fizinę (regą, klausą, kraujospūdžio spaudimą) ir psichologinę būklę ir galiausiai nutars ar patikrą praeisite, ar ne. Verta paminėti, kad pažyma yra priskiriama tik laikomajai egzaminų kategorijai, kas reiškia, kad norėdami laikyti kitos kategorijos transporto priemonės egzaminus bei įgauti kitos kategorijos vairuotojo pažymėjimą, turėsite pakartotinai pereiti sveikatos tikrinimo apžiūrą. Pačios apžiūros kaina svyruoja tarp 15 ir 17 €, o išduota pažyma galioja priklausomai nuo laikomos kategorijos, A, AM, B kategorijų sveikatos tikrinimo pažyma galioja 10 metų, o C ir D kategorijų – vos dvejus metus.
Eismo įvykiai yra neišvengiama vairavimo dalis, nutinkanti kiekvieną dieną. Niekada negalite žinoti, kada teks susidurti su eismo įvykiu, todėl nepasimetimas tokiose situacijose bei pirmosios pagalbos suteikimo žinios kritiniais atvejais yra būtinybė. Dėl tos paskirties, prieš laikant valstybinius vairuotojo egzaminus, taipogi reikės pateikti pirmosios pagalbos kursų baigimo atestatą. Atestatas gaunamas praėjus pirmosios pagalbos suteikimo kursus, į kuriuos galima registruotis specialiose įstaigose, o kai kuriais atvejais net ir pasirinktose vairavimo mokyklose. Kursai turi ir praktinę ir teorinę pusę, jų metu reikės įsisavinti nemažai informacijos apie pagalbos suteikimą nukentėjusiam asmeniui iki atvyks gelbėjimo tarnyba. Išklausius teorinę kursų dalį mokomas ir pats pagalbos suteikimas tokiais būdais, kaip dirbtino kvėpavimo darymu, pulso skaičiavimu. Kursų pabaigoje atliekamas nedidelis testas, kurį praėjus išduodama pirmosios pagalbos kursų baigimo pažyma. Priešingai, nei medicininė sveikatos patikros pažyma, ši neturi jokio galiojimo termino (nebent nurodoma kitaip) ir galioja visoms kategorijoms.