Važiavimas žiemą ir kokias padangas rinktis

žieminės padangos

Akivaizdu, kad prasidėjus žiemos sezonui eismo sąlygos keliuose stipriai pasunkėja bei išauga eismo įvykių skaičius. Avarijų skaičius ypač padidėja šventiniu laikotarpiu, kai didžioji dauguma eismo dalyvių skuba ir yra išsiblaškę. Kad ir kaip bebūtų, dažniausiai nukenčia ne automobilių vairuotojai, o jų keleiviai arba pėstieji.

Nereikia vengti važinėti, kai lauke yra sunkios eismo sąlygos, pavyzdžiui snieguota, šlapdriba, plikledis ir kt.. Iš tikrųjų tai yra labai puiki proga priprasti prie savo automobilio, suprasti, kaip jis reaguoja į įvairias kelio dangas. Tai yra naudinga ne tik pradedantiesiems vairuotojams, bet ir tiems, kurie neseniai įsigyjo naują automobiį. Taip ne tik išmoksite geriau manevruoti savo automobilį, bet ir įgausite patirties kaip elgtis, jei automobilis pradėtų slysti arba taptų nevaldomas.

Kai kelio danga yra slidi ar apsnigta, itin svarbu pasirinkti saugų važiavimo greitį, o ne važiuoti didžiausiu leistinu. Taip pat atidžiai pasirinkite saugų atstumą iki netoliese esančių transporto priemonių ar eismo dalyvių, jei būtina, imkitės specialių priemonių, kad užtikrintumėte savo ir aplinkinių saugumą kelyje.

padangos žiemai

Šaltuoju metų sezonu labai didelį vaidmenį atlieka automobilio padangos. Renkantis žiemines padangas nederėtų stengtis sutaupyti ir pirkti pačias pigiausias. Būtent nuo padangų priklausys važiavimo kokybė, stabilumas, valdymas esant prastoms eismo sąlygoms. Žieminių padangų protektoriaus gylis negali būti mažesnis, negu 3mm. Jeigu važinėjate vietovėse, kur keliai yra dažnai valomi ar barstomi – rinkitės kieto mišinio žiemines padangas, jos ne tik ilgiausiai tarnauja, bet ir puikiai sukimba su drėgnu arba sausu kelio paviršiumi. Tačiau, jeigu dažniau važinėjate vietovėse, kur kelias retai valomas, dažniausiai snieguotas, apledijęs, tokiu atveju rinkitės minkšto mišino arba dygliuotas padangas. Minkšto mišinio padangos geriausiai sukimba su snieguota arba apledijusia kelio danga, tačiau būtent tokios padangos tarnauja trumpiausiai. Tuo tarpu dygliuotos padangos yra skirtos važinėti keliuose, kur kelio danga yra ypač sudėtinga, pavyzdžiui kaimo keliuose, miškuose ir kt.. Jos taip pat kelia nemažą triukšmą, kuris šiek tiek pablogina važiavimo komfortą. Lietuvoje, visiems automobiliams, kurių masė yra iki 3,5t, nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 1 d. privalo būti eksploatuojami su žieminėmis arba universaliomis padangomis. Šių taisyklių nesilaikymas užtraukia įspėjimą arba baudžiamąją atsakomybę.

važiavimas žiemą

Taip pat primename, kad automobiliams, kurių masė yra iki 3,5t, nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31d., automagistralėse ir greitkeliuose leidžiama važiuoti ne didesniu nei 110 km/h greičiu.